У шкільній бібліотеці відбувся анонс книг, які допоможуть більше дізнатися про Чорнобиль.
"Усе понищив він,все зруйнував,
І ще напевнеє,на довгі роки
Залишиться у пам'яті у нас,
Як вічна рана,цей страшний Чорнобиль."
В ніч на 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці станції відбулися два теплові вибухи, які повністю зруйнували реактор. Внаслідок цього стався радіоактивний викид, пожежа тривала кілька днів. А повністю ліквідувати її вдалось лише за два тижні, 10 травня. Через недбалість та замовчування тодішньої влади тисячі людей загинули, сотні тисяч назавжди покинули домівки, мільйони – отримали опромінення.
За 37 років Чорнобиль встиг пережити й другу катастрофу – 35 днів у російській окупації.
А щоб не допустити загрози втретє, усі ми повинні пам’ятати й знати нашу історію. Тож пропонуємо дев’ять книг, які допоможуть більше дізнатись про Чорнобиль.
Це подорож письменника крізь драму Чорнобиля в різноманітних її людських, соціокультурних, професійних аспектах; проходження крізь очисний вогонь нового знання, трагічних відкриттів, крізь драму людських доль. Ця книжка про Чорнобиль як про один з найстрашніших злочинів радянської системи.
Сюжет розгортається в зоні відчуження навколо Чорнобильської атомної станції. Сергій Трохим наводить багато маловідомих або прихованих фактів як сучасник та безпосередній свідок подій ліквідації аварії на ЧАЕС.
Автори змогли простими словами та без нагнітання розповісти про масштабну трагедію. Чорнобиль як місто, як атомна електростанція, як Зона відчуження, як трагедія і як символ. Ця книжка виникла, щоб пояснити катастрофу людям, які народилися після неї. Аби «Чорнобиль» був не просто словом, за яким упізнають Україну, а усвідомленим історичним досвідом. Він тут показаний в кількох вимірах: технічному, емоційному, природничому, політичному.
Це перша історія Чорнобильської катастрофи від вибуху 26 квітня 1986 року до закриття станції у грудні 2000 року. Чорнобильська катастрофа була для України національною трагедією, величезною психологічною травмою, важкою ношею для економіки. Однак, вибух трапився не тільки через помилки персоналу, нехтування правилами безпеки і проблемами з конструкцією реактора, але також через систему, яка обгородила ядерну енергетику завісою секретності.
Автор по шматочках відновлює сумнозвісні події 26 квітня 1986 року, які прославили Чорнобиль на весь світ, ділиться своїми враженнями про Прип’ять і висновками, яких він дійшов під час свого розслідування. А матеріали, які зібрав автор, лягли в основу культового серіалу «Чорнобиль».