A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Великоколоднівський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітній навчальний заклад I-III ступенів- Дошкільний навчальний заклад"
Жовтанецької сільської ради Львівської області

Історія школи

Розвиток освіти у селі Велике Колодно.

Стан освіти у часи Польщі та Австо-Угорщини.

Як би не вирували політичні пристрасті в країні, куди б не закинула нас доля, є в житті речі, які ніколи не знецінюються, не тьмяніють, не забуваються. Це – Рідна Земля, Мамина Любов, Погляд Першої Вчительки, гостинно відкриті двері рідної школи.

              Однією із стародавніх споруд в селі є школа, збудована у 1861 році.

              Відомий літератор XX ст. – Ярослав Гашек у романі   “Пригоди бравого вояка Швейка ” згадує у своєму творі село   Велике Колодно. “ Хоч село було велике, там виявився лише один   пристойний будинок – велика сільська школа, яка в цьому суто   українському краю вибудувало галицьке крайове управління з   метою посилення полонізації села ”.

                Під час війни ця школа пройшла кілька етапів. Тут розміщувалися російські і австрійські штаби, а під час великих боїв, які вирішували долю Львова, гімнастичний зал було перетворено на операційну. Позаду школи, у шкільному саду, від вибуху крупнокаліберного снаряда залишилася велика вирва.

У 1930-31 роках була п’ятикласова школа, в ній навчалися 269 учнів, працювало 5 учителів. ( Польський перепис шкіл. 1931р. ).

До 1939 року більшість населення було неписьменним або малописьменним. За австрійського панування в селі Велике Колодно була лише двокласова школа на 1867 чоловік населення. ( Австрійський перепис населення 1900 р. лексикон т. 12 ).

У 1939 році Західна Україна була приєднана у УРСР . у школі запроваджено радянські навчальні плани, освіту оголошено безкоштовною, замість польської мови введено російську.

У 1939 році в селі була відкрита неповно-середня школа. На початку навчального року в ній навчалося 337 учнів. Навчання розпочалося 2 жовтня 1939 року. На кінець року було 293 учнів, працювало 8 учителів. ( Звіт шкіл за 1939 рік. Львівський державний архів, фонд № р 163, опис 3, одиниця збереження 541 ).

Розвиток освіти у 50-х – 90-х роках ХХ ст

В 1945 році в селі була початкова школа, яка 1 вересня 1950 року була перетворена в семирічну. Було відкрито 5 клас. В 1953 році був перший випуск 7-го класу. Учні школи часто виступали з концертами.

 

 

 

 

 

Учасники спортивних змагань команд Печихвостівської та Великоколоднівської шкіл. 

 

 

 

 

 Вчителі Великоколоднівської восьмирічної школи, 1962р.
 

 

 

 

 

 

 

Сучасний стан школи

Відкриття Великоколоднівської ЗОШ І-ІІІ ст.

Нову школу у селі почали споруджувати у 1990 році.

 

 

 

 

 

 

Загальний вигляд школи

 

 

Нову школу, в якій навчатимуться 198 учнів було відкрито 13 грудня 2000 року. Школу зведено на честь 2000-л Різдва Христового.

До будівництва нової школи були залучені будівельні організації району, правління колгоспу, батьки, вчителі, учні місцевої школи. Шкільне будівництво стало дійсно всенародним, були складені чіткі графіки роботи батьків на будівництві. Щодня приходило 10-20 чоловік, учні старшокласники (зокрема 8, 9 класів) допомагали розвантажувати цеглу, малювали підлогу, білили стіни, виносили сміття, впорядковували шкільне подвір’я.

В новозбудовану школу були завезені в кожний клас нові парти, столи, крісла, шафи, дошки, світильники, закуплено нові килими, віконні гардини, створений комп’ютерний клас в якому налічується 13 комп’ютерів. Як духовний оберіг кожен клас отримав ікону Матері Божої з маленьким Ісусом на руках.

Великі світлі класи, актовий зал, шкільна бібліотека, просторі коридори – все було створено для того, щоб школа стала рідною домівкою для всіх учнів та працівників.

В урочистостях з цієї нагоди взяли участь представники духовенства, керівники області та району, депутати обласної ради, керівники підприємств району, мешканці села.

Це був день великої радості для учнів їх батьків, день великої впевненості у майбутньому.

 

 

 

 

 

 

 

Виступає Я.С.Янишин

 

 

 

З привітанням виступили: голова облдержадміністрації Степан Сенчук, народний  депутат України Олег Тягнибок, ректор Львівського державного аграрного університету Володимир Снітинський, голова Кам’янка-Бузької РДА Ярослав Янишин, завідуючий райво Ковтало Василь. Ведучим дійства був диктор Львівського телебачення Петро Остапишин.

Зі словами подяки та привітань звернувся до присутніх директор школи Баган Роман Осипович“ Велике спасибі всім, хто приєднався до великої справи – будівництва Храму Знань. Усім хто прийде до цього навчального закладу здобувати знання, бажаю досягти своєї мети у житті, знайти взаєморозуміння з вчителями та батьками, зустріти добрих і надійних друзів. Ніколи не зупиняйтеся на дорозі Знань, вона цікава і по-справжньому нескінченна! ”

Місцеві поет Лев Воловець та композитор Євген Заставний приурочили відкриттю школи –  Пісня про школу 

Зродилась ти з великої потреби.

У наш складний і доленосний час

Сьогодні, школо, ми прийшли до тебе

І ти приймаєш, ніби друзів нас.

Приспів

В білих вікнах грають бризки сонця.

Квітне перламутрова краса,

А тополі – школи охоронці

Кронами гойдають небеса.

Було нам бід і клопотів немало,

Було, що й сумнів сіявся в очах.

Та ми здолали все – і ти постала

Мов справжнє диво, мов казковий птах.

Приспів

В білих вікнах грають бризки сонця.

Квітне перламутрова краса,

А тополі – школи охоронці

Кронами гойдають небеса.

Тобі сьогодні віддаєм по праву

Дзвінкі пісні і трепетні слова

Але найдужче вартий шани й слави

Наставник твій – районний голова.

За розпорядженням голови Кам’янка-Бузької районної державної адміністрації Львівської області Я. Янишина  від 16.08.2000 року № 371 “ Про реорганізацію навчальних закладів ” Великоколоднівську неповно-середню школу I – II ст було реорганізовано у ЗОШ І-ІІІ ст с. Велике Колодно .

 Реорганізація школи у у Великоколоднівський НВК “ ЗНЗ I – III ст. – ДНЗ”

 За наказом райво № 2-07/86 від 22 серпня 2007 року “ Про реорганізацію ЗОШ I – III ст. с. Велике Колодно у навчально-виховний комплекс «загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад» ”, з 01.09.2007р. ЗОШ I – III ст. с. Велике Колодно було реорганізовано у Великоколоднівський НВК “ ЗНЗ I – III ст. – ДНЗ”.                    У 2000-2001 н. р. у Великоколоднівський ЗОШ I – III ст. навчалось 207 учнів. У 10 класі – 17 учнів. Вперше виявили бажання навчатися у ЗОШ I – III ст. випускники Печихвостівської і Колоденецької неповно-середніх шкіл. Згодом у нашу школи приходили і приходять вчитися учні зі шкіл с. Вирів, с.Горпин, с.Руданці, с.Новий Став.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Як ви відноситесь до дистанційного навчання?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень